Přinášíme vám jarní ,,must haves.“

Kopie návrhu uvodni fotka - clanek - domaci obleceni 2

 

Přírodu v rozpuku zatím můžeme vidět pouze na obrázcích z minulého roku. Mezi influencery koluje nový trend. Na sociálních sítích srovnávají fotografie z dubna 2020 a z toho letošního. Zatímco tehdy jsme se již těšili z krásného počasí, teď se nemůžeme zbavit čepic a teplých bund. Štěstí ale přeje připraveným a lepší náladu si můžeme vykouzlit alespoň plánováním jarních outfitů, které v našich šatnících nemůžou chybět. Také přinášíme tipy, jak pečovat o koženkové bundy, které mezi jarní ,,must haves“ bezesporu patří.

Víte, jak si ověřit, že přichází jaro? Když při pohledu z okna vidíte kolemjdoucí v lehkých dámských bundičkách a s holými kotníky, aby ještě lépe vynikly jejich naleštěné jarní tenisky. Právě těmto dvěma nejvýraznějším kouskům se budu v následujících řádcích věnovat. Začněme tedy s obuví. Jedním ze strašáků mnohých z nás jsou bílé tenisky.

Obavy, že bílé zůstanou jen na obrázku e-shopu, zahoďte pryč. Jasně, je to trochu risk, ale třeba klasické bílé plátěné Conversky by neměly chybět v žádném šatníku. Jsou velmi jednoduché, hodí se k ohrnutým džínům i k sukním jakéhokoliv střihu. Právě možnost kombinovat, by měla otevřít možnost, že do svého rozvrhu zařadíte čištění bot. Pusťte si k tomu Sex ve městě, nalijte víno (samozřejmě v rozumné vzdálenosti od bot) a spojíte příjemné s užitečným.

Jakmile se dáte do jarních příprav, nezapomínejme ale, že základem šatníků by měly být tenisky, řekněme se zvučným jménem, ať už jde o zmíněné Converse nebo o dámské Nike či ty od Adidas. Značku ale může zastínit provedení.

Chcete svůj vzhled ozvláštnit? Co takhle klasické bílé tenisky na platformě, které vás udělají vyšší, aniž byste své nohy mučila vysokými podpatky.  A neměli bychom bát ani barev, vždyť právě tím manifestujeme příchod jara. A pokud si zrovna říkáte, že vám ke štěstí stačí jen boty bílé nebo černé, podívejme se na to čistě z praktického hlediska. Spěcháte? Oblečte své tělo do neutrálních barev, přes sebe přehoďte tmavý koženkový křivák, ale jinak vcelku nudný outfit rozbijte barevnými teniskami. Jejich barva může ladit z obroučky vašich slunečních brýlí, které mezi jarní must haves rozhodně patří.

Další nezbytností jsou jarní dámské bundičky, které existují snad ve všech provedení.  V ulicích asi nejčastěji můžeme vidět ty koženkové. Díky různým variantám střihu a provedení, můžete vypadat jako žhavá motorkářka, ale i jako něžná rockerka. Právě u koženkových bundiček visí ale jeden velký otazník, a to, jak o ně pečovat.

Strašák jménem čištění koženkové bundy

Můžete se sebevíc snažit, ale jednoho dne se třeba ušpiní. Některé koženky můžete už snadno vyprat v pračce. Zda je to i váš případ, naleznete na štítku uvnitř bundy. Pak ji dejte do pračky naruby a nastavte požadovanou teplotu, nejšetrnější prací program s minimem otáček a bez aviváže.

Pokud jste ovšem stále podezřívavé, očistěte bundu lokálně nejprve navlhčeným hadříkem/houbičkou s mýdlovou vodou. Pokud bude ovšem nejhůř, sáhněte po speciálních přípravcích na koženku. Poradit by vám měli ve specializovaných obchodech nebo v čistírně, kde v případě největší nouze můžete bundičku i nechat.

S postupným oteplováním byste svá těla měly obléknout i do trendu posledních let – džínové bundy. Rovnou ale odhoďte domnění, že denimový materiál se hodí zas a jen k denimu. Ačkoliv máme džínovinu spojenou spíš s ležérním stylem, různé střihy těchto bundiček můžete zkombinovat i letními vzorovanými šaty, s  malými černými a dokonce i s těmi svatebními. Právě k šatům můžete obléknout dlouhou i krátkou verzi dámské džínové bundy, fantazii se meze nekladou. Jednoznačným benefitem je fakt, že džínová bunda se dá nosit na jakýkoliv způsob a rozhodně patří do vašeho šatníku. A pokud byste to snad nemohla některá z vás vydržet do příchodu milosrdnějšího počasí, nezoufejte.

Denimové bundy totiž vyrábí s vnitřním kožíškem, který vás zahřeje. Taky můžete obléknout svetr či mikinu a v obou případech bude džínová bundička na vrchu vypadat famózně. Právě široká dostupnost všemožných střihů může dámám pěkně zamotat hlavu. Pokud jste menšího vzrůstu, radíme zvolit raději kratší verzi této bundičky, v delší variantě byste mohla vypadat, že jste bundu ukradla svému protějšku a opticky byste vypadala ještě nižší. Ovšem pro výběr platí jen jedno pravidlo, a to takové, abyste se v tom cítila dobře. Na ničem jiném totiž nezáleží.