Kapsulový šatník

Co je to kapsulový šatník?


Jedním, teda dvěma slovy by se dal kapsulový šatník popsat jako organizovaný minimalismus. Také se někdy používá pojem kapslový šatník nebo základy šatníku. Principem kapsulového šatníku je mít několik základních kousků, které se dají mezi sebou libovolně kombinovat. Několik základních kousků vrchních, několik spodních, kvalitní obuv a doplňky - z tohoto by se měl skládat váš základ šatníku.

Na začátek je potřeba uklidit si ve skříni a dát pryč věci, které nenosíme.         šatník

V tomto bodě si stačí položit několik otázek:

Měla jsem tuto věc na sobě v posledním roce? ANO/NE

Sedí mi dobře? ANO/NE

Cítím se v ní dobře? ANO/NE

Dělá mi radost? ANO/NE

Pokud jste na většinu otázek odpověděla NE,
může tento kousek s klidným srdcem
odstranit
z vaší skříně - to neznamená vyhodit do koše. V tomto případě máte několik možností. Můžete oblečení prodat, darovat kamarádce/rodině nebo na charitu. Pokud máte kousků hodně, můžete zkusit uspořádat s kamarádkami bazárek.

Volba stylu

Teď je na čase si ujasnit, jaký styl nosíte nejčastěji. Je to více sportovní nebo více elegantní? Zapřemýšlejte nad tím, jaké kousky oblékáte nejraději. Nenosíte nikdy šaty, ani na společenské události? Nemá cenu si je pořizovat ani při skládání základu šatníku. Dejte raději přednost elegantnímu overalu nebo kostýmku, ve kterém se budete cítit lépe, ikdyž budete muset mít formální oděv.

kapsulovy_satnik

Barvy a střihy 

Jaké střihy a barvy si vyberete je jen na vás. Někteří lidé dávají přednost barvám neutrálním, ty jsou jednoduché ke kombinaci. Pokud jste ale milovníkem barev, nemusíte zoufat, klidně můžete do svého základu zahrnout i ty. Je to velmi individuální. Co se týká barev, je vhodné si vybrat jednoduchou paletu, ve které si budete kousky kupovat. Pokud je na vás černá příliš tvrdá, můžete sáhnout po tmavě modré.

Teď přichází ta příjemnější část - nakupování

 cz_kat (1)   cz_kat (5)   cz_kat (6)

cz_kat (7)   cz_kat (10)   cz_kat (8)

cz_kat (9)   cz_kat (11)   cz_kat (12)

cz_kat (2)   cz_kat (3)   cz_kat (4)

Pro více informací o kapsulovém šatníku sledujte náš BLOG.